Tribuna/Баскетбол/Блоги/На уровне и под эгидой/Україна вже 16 разів грала зі Словенією. Пригадуємо історію протистоянь цих збірних

Україна вже 16 разів грала зі Словенією. Пригадуємо історію протистоянь цих збірних

Один з найчастіших суперників нашої команди 👀

22 лютого, 15:15

22 лютого Україна розпочинає свій шлях у кваліфікації Євробаскету-2025 виїзним матчем проти фаворита відбіркової групи Словенії.

Починаючи з 2011-го було лише три календарних роки, у які ці збірні не зустрічалися між собою за якихось обставин (у відборі на турнір, у фінальній частині турніру чи просто у товариських матчах) – це 2012-й, 2014-й та 2023-й.

Напередодні чергового, вже сімнадцятого протистояння України та Словенії пригадуємо, що було в попередніх зустрічах – коли та за яких умов ці команди грали раніше та чим у підсумку все завершилося.

1. Україна 80:75 Словенія l 30 червня 1997 рік

Євробаскет-1997, матч за 13 місце

На тому чемпіонаті Європи ні Україні, ні Словенії не вдалося потрапити в топ-3 своїх квартетів у першому груповому етапі, тож команди завершили турнір вже у змаганні за 13-16 місця. Там Україна спочатку здолала Латвію, а у «фіналі» перемогла Словенію, яка в попередньому раунді пройшла Боснію та Герцеговину.

За підсумками того турніру Україна посіла 13 місце, здолавши Словенію в першому матчі цих двох команд.

2. Україна 63:76 Словенія l 23 лютого 2000

3. Словенія 96:73 Україна l 24 січня 2001

Кваліфікація Євробаскета-2001

Окрім як Словенії, у тому відбірковому циклі Україна програла лише раз – розгромно поступилася Македонії на виїзді. Команди посіли перші два місця в кваліфікаційній групі та вийшли у фінальну частину Євробаскета.

Щоправда там і Україна, і Словенія із результатом 1-2 завершили свій виступ на турнірі вже після першого етапу, посівши четверті місця в своїх групах.

4. Україна 64:68 Словенія l 1 вересня 2011

Євробаскет-2011, груповий етап

На чемпіонаті Європи в Литві українці та словенці в 2011-му зустрілися вже на груповому етапі. Перемогу тоді здобула Словенія, яка у підсумку посіла друге місце в групі, пройшла далі та фінішувала на сьомому місці.

Україна ж посіла четверте місце в групі з шести команд, яке не дозволило їх пройти до плей-оф. У підсумку команда фінішувала на тому ж таки тринадцятому місці.

5. Словенія 74:46 Україна l 26 липня 2013

Товариський матч

У рамках підготовки до найуспішнішого в історії української баскетбольної збірної Євробаскета-2013 національна команда провела товариську зустріч проти господарів цього турніру – Словенії.

Вийшло справді феєрично – розгромна поразка в матчі, де одразу троє гравців стартового складу (Лукашов, Забірченко та Пустозвонов) не набрали жодного очка. Щоправда, виправити ситуацію до старту чемпіонату Європи команді Майка Фрателло тоді, на щастя, вдалося.

6. Словенія 69:63 Україна l 21 вересня 2013

Євробаскет-2013, матч за п'яте місце

Один із найважливіших матчів в історії збірної України на фантастичному чемпіонаті Європи. Підсумкове шосте місце дозволило збірній кваліфікуватися на чемпіонат світу 2014 року.

У матчі за п'яте місце Україна дала серйозний бій господарям того Євробаскету, але все ж не зуміла довести зустріч до омріяної перемооги.

7. Словенія 66:60 Україна l 21 серпня 2015

Цей матч збірна проводила вже у рамках підготовки до Євробаскета-2015, а очолював команду Євген Мурзін. У контрольній зустрічі проти Словенії вдалося виступити більш впевнено (але все одно з негативним результатом). Але от на самому чемпіонаті Європи від повторення успіху дворічної давнини українська збірна виявилася дуже далекою – 1-4 та останнє місце в групі.

8. Словенія 84:77 Україна l 7 вересня 2016

9. Україна 69:80 Словенія l 17 вересня 2016

Кваліфікація Євробаскета-2017

Тоді команди вважалися фаворитами своєї відбіркової групи (у квартеті також були присутні Болгарія та Косово), а збірна України виграла усі свої матчі в групі, окрім двох зустрічей проти Словенії, зазнавши двох поразок поспіль за десять днів.

10. Словенія 78:67 Україна l 13 серпня 2017

Вже класичний для збірної України контрольний матч проти Словенії напередодні чемпіонату Європи. Знову Євген Мурзін у якості головного тренера, знову близький матч проти майбутніх тріумфаторів Євро, але чергова поразка.

11. Словенія 79:55 Україна l 9 вересня 2017

Євробаскет-2017. 1/8 фіналу

Україна виграла два матчі з п'яти та вийшла зі своєї групи з останнього можливого місця, потрапивши у першому раунді плей-оф на Словенію із рекордом 5-0.

14+9+6 від Луки Дончича, 21 очко Ентоні Рендольфа, 14 очок Клемена Препелича та просто загально дуже якісний матч від Словенії, яка у підсумку завоювала золото чемпіонату Європи, не дозволили команді Мурзіна бодай зачепитися за шанс пройти до чвертьфіналу.

12. Україна 82:54 Словенія l 29 листопада 2018

Відбір до ЧС-2019. Другий груповий етап

Україна та Словенія виявилися головними невдахами своєї групи в тому відбірковому циклі, посівши передостаннє та останнє місце відповідно. З першого місця на чемпіонат світу пройшла, до речі, збірна Іспанії, яка у підсумку й здобула золоті нагороди.

У першому матчі цих команд в палаці спорту «Юність» у Запоріжжі Україна зуміла продемонструвати дуже сильну гру та здобути впевнену перемогу, нехай навіть проти далеко не основного складу суперників.

13. Словенія 85:84 Україна l 25 лютого 2019

А ось вже матч-відповідь видався куди більш драматичним, адже завершився у овертаймі. Після 76:76 за підсумками основного часу команди виявили сильнішого лише у додатковій 5-хвилинці, де Олександр Липовий навіть кидав на перемогу на останніх секундах, але схибив та не зміг принести Україні другу поспіль перемогу над словенцями.

14. Словенія 84:73 Україна l 28 листопада 2020

Кваліфікація Євробаскета-2022

Перша чверть того поєдинку в Любляні точно входить у топ найгірших 10-хвилинок в історії української збірної. Її підопічні тоді вже Айнарса Багатскіса програли із рахунком 9:33 і всі подальші старання (і, до речі, виграні наступні чверті) виявилися марними.

15. Україна 70:65 Словенія l 20 лютого 2021

А ось вже у Києві Україні вдалося взяти реванш за поразку на виїзді. Натуралізований Джером Рендл набрав 24 очки, Україна здобула перемогу і виграла свою відбіркову групу, пройшовши на чемпіонат Європи із першого місця.

16. Україна 82:86 Словенія l 13 серпня 2022

Не зраджуючи традиціям, Україна та Словенія зустрілися в контрольному поєдинку і перед Євро-2022. Уникнути поразки збірній не вдалося навіть попри присутність у команді гравця НБА Олексія Леня, який у тому матчі став одним із найрезультативніших баскетболістів.

Українці та словенці були близькі до того, аби знову зустрітися між собою місяцем пізніше у чвертьфіналі Євробаскета, але Україна у 1/8 поступилася Польщі, яка згодом вибила з турніру і Словенію.

***

У відборі на Євробаскет-2025 Україна та Словенія зустрінуться двічі. 22 лютого 2024 року в домашньому для словенців матчі, а за рік, 20 лютого 2025 року – у матчі відповіді, де господарями будуть українці.

Поки рахунок у протистоянні 13-3 на користь Словенії, але сподіваємося, що збірна України зуміє трохи виправити цю статистику в нинішньому відбірковому циклі.