Tribuna/Футбол/Блоги/Повісточка/«Динамо» – топ, «Шахтар» без медалей, а Бесєдін – бомбардир. Як головний футбольний симулятор бачить сезон УПЛ

Навіть FM 23 знає, що Циганкова треба було продати влітку.

Блог — Повісточка
17 листопада 2022, 08:25
23

Цей сезон УПЛ вже подарував кілька інтриг та сюрпризів – і несподівано слабке «Динамо», й невтомна боротьба «Дніпра-1» за перше місце, і насичений українцями «Шахтар», який явно перевищив очікування (особливо в єврокубках).

А що ж головний футбольний симулятор, Football Manager 23, який вийшов минулого тижня? Яким він бачить цей сезон в Україні?

Провели заради чистоти експерименту одразу три симуляції, щоб прикинути середні результати та зменшити елемент випадковості, який присутній в грі – ділимося головними висновками.

Спроба 1: «Шахтар» пролетів повз медалі, а «Динамо» оформило золотий дубль

Перша симуляція трохи шокувала: «Шахтар» не просто не виграв турнір, а фінішував четвертим (!) – пропустивши вперед і «Ворсклу», яка здобула місце у кваліфікації ЛЧ, і «Дніпро-1», які виграли путівку в ЛЄ.

Результати «класичних»: «Шахтар» 2:1 «Динамо», «Динамо» 2:1 «Шахтар».

У плей-оф за виживання «Львів» врятувався, обігравши ЛНЗ, а от «Минай» вилетів по пенальті від «Карпат». Пряме підвищення здобули «Полісся» та «Оболонь».

Кубок України в руках «Динамо» – обіграли у фіналі «Кривбас», який до того вибив у тому числі «Шахтар». Сітка плей-оф, починаючи з 1/8, виглядає так:

Трансфери, звільнення та інші цікавинки

Десятка найдорожчих трансферів УПЛ на вхід і вихід разом виглядає так:

Головні переходи тренерів в УПЛ. З цікавого - очевидне звільнення Йовичевича, прихід Шевчука в «Рух» та відхід звідти, а також відставка Вишняка з «Колоса» через складну фінансову ситуацію...

Найкращі бомбардири УПЛ:

Найкращі асистенти УПЛ:

Так, Мудрик залишився в «Шахтарі».

Спроба 2: «Шахтар» чемпіон, «Динамо» навіть купило легіонера в «Ніцці»

Підсумкова таблиця: «Шахтар» виграв чемпіонство з відривом у 13 очок і лише однією поразкою (від «Інгульця»!), «Кривбас» другу симуляцію поспіль потрапив до єврокубків.

Результати «класичних»: «Шахтар» 2:1 «Динамо», «Динамо» 2:3 «Шахтар».

«Металіст» у плей-оф за виживання в екстратаймі здолав «Епіцентр» 2:1, а от «Рух» вилетів від ЛНЗ, програвши 0:2. Прямі путівки здобули «Полісся» та «Карпати».

«Динамо» помстилося за програне чемпіонство «Шахтарю» у фіналі кубка. Дубль на рахунку Віталія Буяльського.

Десятка найдорожчих трансферів УПЛ на вхід і вихід разом виглядає ще бідніше, ніж у першому сейві. Зате «Динамо» купило бразильського захисника з «Ніцци» за пів мільйона:

Любов FM до призначення Сергія Ковальова у перший-ліпший український клуб збереглася і в цій версії гри.

Так, і Мудрик, і Довбик, і Циганков протягом сезону 2022/23 нікуди не перейшли. Нарешті реалістичний сейв!

Спроба 3: «Олександрія» з кубком, Бесєдін – найкращий форвард УПЛ

«Шахтар» знов четвертий (і стартуватиме у 2-му раунді кваліфікації ЛК!), «Рух» знову вилетів, але найбільше дивує провал «Металіста». І 12 очок відриву «Динамо» – нині в реальності таке важко уявити:

Результати «класичних»: «Динамо» 2:0 «Шахтар», «Шахтар» 1:1 «Динамо»

«Львів» у плей-оф за виживання програв ЛНЗ 1:2, «Минай» – «Оболоні» 0:2. Крім них, з першої ліги піднялися вже традиційні «Карпати» та «Полісся».

Кубок став найбільш сенсаційним турніром: «Динамо» вилетіло ще в 1/8 від «Прикарпаття», ЛНЗ дісталося півфіналу, а у фіналі «Олександрія» здобула путівку в ЛЄ, обігравши «Ворсклу». Та ще й фінішувала п'ятою - поразка лишила їх без єврокубків.

На цей раз Циганков знов опинився в «Ромі» – але за меншу ціну. Десятка найдорожчих переходів УПЛ виглядає так:

Тренерських переходів у цьому сейві було найменше. Знов з'являється Сергій Ковальов, але... білорус Гончаренко, серйозно?

Уперше список найкращих бомбардирів справді вражає. Бесєдін з 14 голами? Жодного гравця «Шахтаря» у чільній п'ятірці (найкращий, Сікан, з 6-ма голами аж 14-й)? Що там узагалі відбувалося?

Караваєв - найкращий асистент. Звучить як мрія вболівальників «Динамо». Вибачте, але це все ще гра.

Мудрик і тут лишився в «Шахтарі», як і Довбик в «Дніпрі-1». Циганков і тут в «Ромі» жодного разу не вийшов в основі (5 замін в Серії А, 6 в єврокубках, одна в кубку) та забив один гол – з пенальті «Трабзонспору» в групі ЛЄ.

*** Якщо підбити підсумки по трьох сейвах:

* «Динамо» у двох з трьох симуляцій виграло УПЛ, також взяло два Кубки. Очевидно FM вважає киян найсильнішою командою країни.

* «Шахтар» у двох симуляціях пролетів навіть повз медалі та не виграв жодного разу Кубок. Гра вважає, що в гірників досить багато шансів провалити сезон, хоча й залишає шанс на сенсацію (другий сейв).

* Бесєдін виступає значно гірше в реальності, ніж в грі. З трьох симуляцій в Артема перше місце та місце в п“ятірці з усього одним голом відставання від лідера. От так би в реальності.

* Навіть FM знає, що Циганкова потрібно було продавати влітку за будь-які більш-менш адекватні гроші – але Ігор Суркіс знову всіх переграв.

* FM зовсім не вірить в трансфери Мудрика та Довбика цього сезону – і це дуже близько до реальності.