Tribuna/Футбол/Блоги/Футбольний дайджест/«Евертон» почав з поразки «Челсі». Миколенко вимушено догравав у центрі захисту, не дав Стерлінгу забити та міг стати автором асисту

Потенційно найдовший матч АПЛ у сезоні.

6 серпня 2022, 22:52
5

«Евертон» Віталія Миколенка не зміг повторити сенсацію минулого сезону – програв удома лондонському «Челсі» 0:1.

Огляд матчу:

* У цьому матчі було одразу кілька дебютантів. Найгучніший – звісно, Стерлінг, але також за свої команди уперше в АПЛ зіграли Тарковскі, Макніл, Вінагре у господарів та Кулібалі з Кукурельєю у гостей.

«Евертон»: Пікфорд, Паттерсон, Годфрі (Голгейт, 18), Тарковські, Міна (Рубен Вінагре, 70), Миколенко, Грей, Дукуре, Івобі, Гордон, Макніл (Аллі, 61).

«Челсі»: Менді, Джеймс, Аспілікуета, Тіаго Сілва, Кулібалі (Кукурелья, 75), Чілуелл (Лофтус-Чік, 65), Жоржіньо (Галлагер, 90+9), Канте, Маунт (Пулішич, 65), Гаверц (Броя, 75), Стерлінг.

* Що там Миколенко? Українець вийшов в основному складі й відіграв усі 90 хвилин. Стартувавши зліва, українцеві довелося зміститися у центр після травми Єррі Міни на 70-й. Можливо, Лемпард згадав про досвід українця в «Динамо» на цій позиції.

У центрі захисту Миколенко встиг врятувати «Евертон» від другого пропущеного голу: після удару Стерлінга на 83-й самовіддано кинувся під м'яч.

За декілька хвилин до цього отримав жовту за фол біля карного майданчику. На щастя, гості не забили зі стандарту.

Крім того, українець, наскільки дозволяла ситуація, підключався до атак. На 24-й хвилині Віталій міг стати автором асисту, але Менді врятував після небезпечного удару головою від Тарковскі.

Статистика Миколенка: 1 удар повз ворота, 22 точні передачі (76%), 1 ключовий пас, виграв 3 з 9 єдиноборств, здійснив 3 виноси, 2 перехоплення, 2 відбори та заблокував 1 удар. Оцінки: 6,8 від SofaScore (середній в команді 6,8) та 6,5 від WhoScored (середній – 6,54).

* Травма Міни була не першою в матчі. Ще на початку першого тайму дуже неприємне ушкодження щиколотки отримав Бен Годфрі. Допомогу йому надавали понад 5 хвилин – виносити довелося на ношах.

* Обидві травми, медична пауза для допомоги вболівальнику в другому таймі, а також постійне затягування часу з боку «Челсі» призвели до аномальної кількості доданого часу. Найдовший матч в сезоні АПЛ вже відбувся?

* Саме у компенсований до першого тайму час і вирішилася доля матчу. Дукуре збив Чілвелла у своєму штрафному майданчику, Жоржинью реалізував пенальті.

* Найкращим гравцем матчу офіційно визнано Ріса Джеймса. Він набрав 47,8% серед тих, хто голосував. Не можна сказати, що незаслужено, однак гра усіх на полі не була надто яскравою.

* Лемпард після матчу відповідав на головне питання – що там з Ґодфрі та Міною. Усе погано: «Здається, [травма Годфрі] – невеликий перелом ноги. Ми її оцінюємо. Його не буде на деякий час, Міна має травму щиколотки, може вибути теж на деякий час».

По грі у нього також є питання, але не до якості: «Я обурений, але, напевно, не нашим виступом, тому що, як на мене, ми грали добре. Що стосується захисту, ми дали хлопцям надійний план гри для цього, тому що «Челсі» хоче витягнути вас, роз’єднати й зіграти через вас, але ми ніколи не дозволяли їм навіть моменту втрати концентрації; маленька помилка від нас. Я вважаю, що наші хлопці виклалися на все, тому є невелике розчарування, але суто в результаті».

* Томас Тухель задоволений, що вдалося перемогти: «Нам не вдавалося отримувати тут очки у попередні сезони. Сьогодні в нас є очки, перемога – це перемога. Це найголовніше для всіх, але ми повинні ставати кращими. Можу припустити, що ми не на нашому найвищому рівні, але деякі гравці прийшли пізно, і передсезонка була турбулентною.

У другому таймі у нас було недостатньо руху з м'ячем, і через це ми частіше втрачали м'яч. Це був дивний другий тайм без ритму від нашої команди та зупинок, і, зрештою, 10 компенсованих хвилин. Нам треба ставати кращими».

* Після цього матчу ще зарано заглядати у таблицю, адже це лише перший тур (і ще не всі навіть зіграли). Однак у «Челсі» наразі найгірші позиції серед тих, хто має три очки, а «Евертон» поступається лише «Вулвергемптону» (у тих один забитий) серед тих, хто з нулем.