Tribuna/Лижні види/Блоги/Сніжний блог/Уперше в історії два українці пройшли в основний раунд Турне чотирьох трамплінів. Що це за турнір

Розповідаємо, де та коли дивитися, який формат.

Автор — ø
3 січня 2023, 14:44

Турне чотирьох трамплінів – класика зимових видів спорту

Турне чотирьох трамплінів – одне з найпрестижніших змагання зі стрибків на лижах серед чоловіків. Турнір проходить щороку, починаючи аж з 1952-го. Переможцем турніру стає той стрибун, який зумів набрати найбільшу кількість очок за чотири етапи.

Цьогорічне Турне стане 71-м за всю історію. Змагання відбуваються щороку в кінці грудня. Турне проходить в чотирьох містах: спочатку в Німеччині (Оберстдорф та Гарміш-Патерхіркен), потім в Австрії (Інсбрук, Бішофсхофен).

Усі чотири етапи є водночас етапами Кубка світу. Цікаво, що за правилами турніру, до кваліфікації допускається велика кількість стрибунів із Німеччини й Австрії – це дозволяє їм набратися досвіду і заявити про себе. Першими у кваліфікації виступають саме національні команди.

Цьогоріч Україна буде представлена аж двома спортсменами на турнірі. До цього року останнім українцем, який брав участь у Турне чотирьох трамплінів був Віталій Шумбарець. У 2009 році він пройшов до основних змагань і посів 44 сходинку на етапі в Гарміш-Патерхіркені.

2 січня в австрійському місті Інсбрук відбулась кваліфікація на третьому етапі Турне чотирьох трамплінів, що входить у програму Кубка світу.

Євген Марусяк та Віталій Калініченко у кваліфікації потрапили у топ-30 та пройшли до основного раунду змагань. Віталій Калініченко виконав стрибок на 120,5 метрів, отримав 102 бали і посів 24-те місце.

На попередньому етапі Калініченко показав 37-й результат та став першим українцем за 14 років, який пройшов в основний раунд.

Євген Марусяк на цьому етапі виконав стрибок на 119,5 метрів, отримав 99 балів і став 26-м.

Різниця між українцями полягала у поправці на вітер – Марусяк отримав на 1 бал менше за умови і майже на 2 бали менше за дальність стрибка.

Перемогу у кваліфікації з результатом 134 метри здобув словенець Анце Ланішек, він єдиний, хто полетів за 130 метрів.

У якому форматі проходить Турне, де його дивитися

Змагання турніру проводяться по системі КО («knock out») – перших 50 стрибунів розбивають на 25 пар. До переможців дуелей додаються 5 лакі лузерів із найкращими результатами серед тих, що вилетіли в попередній стадії.

Калініченко буде змагатися з 4-разовим олімпійським чемпіоном, 42-річним Симоно Амманом. Марусяк змагатиметься проти австрійця Клеменса Айгнера.

Теоретично можливо, що стрибун із 12-им результатом не потрапить у фінал, а стрибун із 49-им буде змагатися далі. Втім, 50-ка найкращих відбирається після кваліфікаційних стрибків – спортсмен із найкращим результатом змагається проти найгіршого. Це змушує стрибунів показувати якомога кращий результат на кваліфікаційному етапі.

Переможець отримає 100 000 швейцарських франків та статую Золотого орла.

Усі трансляції будуть показані на телеканалах Eurosport. В Україні вони доступні на платформі MEGOGO.