Tribuna/Футбол/Блоги/Телевізор/🔥🏆 Іспанія – переможець Ліги націй. Здобули шостий титул в історії, вигравши в Хорватії у серії пенальті
Відео

Картаті програли серію вперше з 2008 року.

Блог — Телевізор
19 червня, 01:01
2

Хорватія: Ливакович – Перишич, Ерлич, Шутало, Юранович (Станишич, 112) – Ковачич, Брозович, Модрич (к) – Іванушец (Влашич, 78), Крамарич (Маєр, 90), Пашалич (Петкович, 61)

Іспанія: Сімон – Альба (к), Лапорт, Ле Норман(Начо, 78), Навас (Карвахаль, 97) – Руїс (Меріно, 78), Родрі – Піно (Фаті, 66), Ґаві (Ольмо, 87), Асенсіо – Мората (Хоселу, 66)

🔹 Збірна Іспанії стала новим, третім в історії, переможцем Ліги націй, здолавши у фіналі турніру збірну Хорватії – в серії пенальті з рахунком 5:4 після нульової нічиєї в основний час та два овертайми.

Героєм серії став голкіпер Унаї Сімон: він зробив два сейви, потягнувши удари Ловро Маєра та Бруно Петковича.

🔹 Таким чином іспанці перервали череду перемог хорватів у серіях пенальті – картаті до сьогодні виграли їх чотири поспіль (матчі з Данією та Росією на ЧС-2018 та проти Японії і Бразилії на ЧС-2022), а востаннє програвали в 11-метровій перестрілці на Євро-2008 Туреччині.

🔹 В такий спосіб Іспанія реабілітувалась за поразку в фіналі попереднього розіграшу ЛН – у жовтні 2021 року «Червона фурія» поступилась Франції з рахунком 1:2.

🔹 Здобутий трофей Ліги націй став для збірної Іспанії першим виграним кубком з часів перемоги на українсько-польському Євро-2012.

Загалом же це шостий визначний тріумф в історії іспанської збірної. Успіх в Лізі націй доповнив перемоги на ЧС-2010, Євро-1964, Євро-2008 та Євро-2012, а також домашнє олімпійське золото у 1992 році.