Tribuna/Футбол/Блоги/Телевізор/🔥🔝 Фантастичний вечір «Жирони»: здолали «Барсу» і вийшли в ЛЧ. У Довбика – гол + пас
Відео

Зробили «Реал» чемпіонами.

4 травня, 22:30
7

«Жирона» приймала «Барселону» в 34-му турі Ла Ліги. І виграла – 4:2!

І Артем Довбик, і Віктор Циганков вийшли з перших хвилин в основному складі.

Матч: «Барса» забила вже на третій і вела 2:1, але вихід Порту перевернув гру – дубль та гольова

• І вже на третій хвилині пропустили: Андреас Крістенсен несподівано опинився на ударній позиції (!) на межі штрафного і забив – 0:1.

• Святкувала «Барселона» недовго – бо вже за хвилину «Жирона» зрівняла. Артем Довбик перехитрив Пау Кубарсі й замкнув подачу Івана Мартіна – 1:1.

Це був взагалі перший (!) гол «Жирони» «Барселоні» удома в історії протистоянь клубів.

• На 15-й хвилині Крістенсен знову бив по воротах – і ледь не забив. Але Пауло Гассаніга вибив мʼяч до того, як той перетнув лінію – так, він справді не встиг це зробити повністю:

• На 43-й хвилині Алехандро Ернандес Ернандес призначив пенальті після консультацій з ВАР. Мігель Гутьєррес вдарив по нозі Ламіна Ямала на межі штрафного майданчика – молодий талант «Барси», спеціально чи ні, якраз приземлив її вже за межею лінії:

Удар з 11-метрової позначки виконав Роберт Левандовський – підстрибнувши перед тим, як пробити. 1:2.

• Але в другому таймі «Жирона» все перевернула – вже після заміни Віктора Циганкова на Порту. Власне, на нього Довбик віддав у штрафній – Порту забив чи не першим дотиком до мʼяча, 2:2.

• А вже за дві хвилини Порту й асистував – віддав на Гутьєрреса, який з невеликою допомогою рикошету вивів «Жирону» вперед, 3:2.

• На 75-й Порту оформив дубль – потужно пробивши з межі штрафного, 4:2.

• В першому колі «Жирона» також обіграла «Барсу» з ідентичним рахунком – 4:2.

• Завдяки цій поразці «Барси» одразу два клуби забезпечили собі турнірні досягнення.

Перший – «Жирона»: «Атлетік», який іде пʼятим, вже не зможе обійти її в турнірній таблиці. Отже – Артем Довбик, Віктор Циганков і компанія офіційно забезпечили собі місце в Лізі чемпіонів наступного сезону.

Другий – «Реал» став чемпіоном Іспанії! Настільки, що Тоні Кроос не стримався у твіттері, коли побачив четвертий гол:

Чемпіонство «Реала»: повернули після перерви у сезон, 36-те в історії

Так, математично друга «Жирона» (74 очки) вже не зможе обійти «Реал» (87 очок) – той дещо раніше в цьому турі обіграв «Кадіс».

• Чемпіонство «Реал» виграв за 4 тури до кінця – так само швидко, як і своє попереднє, у сезоні 2021/22. До того так рано мадридці вигравали титул аж у сезоні 1989/90.

• Для «Реала» це вже 36 чемпіонство в історії – стільки ж у топ-5 лігах є також лише у «Ювентуса». У «Баварії», для порівняння, 32.

• Але для Карло Анчелотті це тільки друге чемпіонство з мадридським клубом – перше було якраз у позаминулому сезоні. У свій перший захід в «Реал» італійцеві Ла Ліга не підкорилася.

• Утім, святкування цього вікенду, здається, обмежиться радощами на «Бернабеу» після гри з «Кадісом»:

Усе через те, що Карло Анчелотті, як писали в іспанських ЗМІ, планує зосередитися на матчі-відповіді півфіналу ЛЧ з «Баварією» – а традиційні святкування біля фонтану Сібелес відбудуться наступного тижня.