Всі новини

Арбітри ВАР припустилися помилок у трьох епізодах у 27-му турі УПЛ

8 травня, 12:44
2

Комітет арбітрів УАФ прокоментував спірні епізоди у матчах 27-го туру УПЛ та визнав, що у трьох епізодах у цих іграх арбітри ВАР припустилися помилок.

Комітет арбітрів Української асоціації футболу спільно з консультантом з арбітражу Ніколою Ріццолі пояснили тлумачення окремих ігрових епізодів.

У матчі «Металіст 1925» - «Ворскла» (3:2) на 77-й хвилині, після перегляду ВАР головний арбітр матчу Михайло Райда поставив пенальті у ворота полтавської команди. Комітет арбітрів УАФ вважає, що це рішення було помилковим.

«Гравець «Ворскли» Феліпе Родрігес торкається м’яча рукою після удару футболіста «Металіста 1925» Дениса Гармаша, який перебуває перед ним, та робить це несподівано і це змінює траєкторію польоту м’яча. Рука розташовується близько до тулуба (також зігнута) і не відставлена для його збільшення. Рішення польового арбітра продовжувати гру і не карати гравця за гру рукою було правильним.

На жаль, у цьому випадку аналіз ВАР є некоректним, адже він зосереджується лише на контакті руки з м’ячем, не перевіряючи, як незадовго до цього м’яча торкнувся суперник, що змінило траєкторію і зробило його політ несподіваним для опонента. Із цієї причини було рекомендовано поставити пенальті, тому остаточне рішення польового арбітра також було невірним», - йдеться у поясненні комітету арбітрів.

У матчі «Верес» - «Минай» (3:1), головним арбітром якого був Ігор Пасхал, на 67-й хвилині захисник «Минаю» Богдан Чуєв, на думку комітету арбітрів, зірвав очевидну гольову можливість та мав би бути призначений штрафний удар за гру рукою і винесена червона картка. Арбітри ВАР мали рекомендувати головному арбітру переглянути епізод на повторі, але не зробили цього. У підсумку було призначено лише штрафний без додаткових покарань.

На 83-й хвилині цього матчу після перегляду ВАР арбітр призначив пенальті у ворота «Минаю» за гру рукою Богдана Чуєва у власному штрафному майданчику після боротьби з футболістом «Вереса» Євгеном Морозком. Початкове рішення не призначати пенальті у цьому епізоді було правильним, але арбітри ВАР рекомендували арбітру переглянути цей епізод, що було помилкою.

«Під час боротьби гравці втрачають рівновагу, тому коли вони падають на ігрове поле, їхні руки неминуче піднімаються, навіть якщо вони роз’єднані, намагаючись відновити втрачену рівновагу. Це частина природніх рухів, тому контакт між рукою і м’ячем не повинен розглядатися як порушення, оскільки він є абсолютно випадковим», - йдеться у пояснені комітету арбітрів УАФ.