Tribuna/Футбол/Блоги/Футбольний дайджест/Зоммер зіграв внічию із «Баварією»: 19 (!) сейвів, оцінка 10 за SofaScore, мав пропускати щонайменше 4

Рекорд топ-5 ліг.

27 серпня 2022, 22:17
5

Мюнхенська «Баварія» уперше в сезоні втрачає очки: їй не вдалося подолати менхенгладбаську «Боруссію». Ба більше, зрівняти рахунок вдалося лише на 83-й хвилині зусиллями Лероя Сане.

І це при тому, що мюнхенці повністю домінували над 10 гравцями суперника. Адже 11-м був Ян Зоммер.

• 19 сейвів – рекорд топ-5 ліг щонайменше з 2009-го, коли WhoScored почали отримувати дані від Opta. І рекорд Бундесліги – за увесь час, коли Opta рахувала статистику, попереднім максимумом було 14 сейвів (Александр Шволов проти тієї-таки «Баварії» у січні 2022).

• Це не просто сейви – іноді Зоммеру доводилося творити дива. Наприклад, у цьому епізоді із двома ударами Мане:

• «Боруссії» навіть довелося звертатися до «Баварії» у твіттері з проханням зупинитися: «Ян Зоммер заслужив це очко. Будь ласка, «Баварія», перестаньте бити».

• SofaScore дала свою статистику для розуміння надзвичайності цього перформансу:

- 5+ сейвів – надійно – таких виступів у їхній датабазі 33 981;

- 10+ сейвів – надзвичайно – таких виступів лише 807;

- 15+ сейвів – щось неможливе – таких виступів лише 13.

18+ вдалося лише Зоммеру. Чи варто казати, що портал дав йому найвищу оцінку, 10.0, навіть попри пропущений гол?

• Усього в площину воріт швейцарця пробили 20 разів, з яких показних xGOT (якість ударів у площину, показник, який вказує, скільки за нормальних умов воротар мав би пропустити) склав 4,3. Це мав бути розгром.

Причому мюнхенці били не в одну точку – Зоммеру довелося повпражнятися.

Це вже далеко не перший видатний перформанс від Зоммера за останні роки. У минулому сезоні він відбив два пенальті у матчі з «Баєром» (1:2) та врятував команду від розгрому (xGOT був 6,63), а влітку 2021 року в серії пенальті вибив Францію з Євро-2020, вивівши Швейцарію у чвертьфінал.

Не дивно, чому «МЮ» хотіли його запросити. Дивно, чому бачили у ньому запасного.