Tribuna/Гімнастика/Блоги/Український спорт I Олімпіада/Верняєв вперше за 7 (!) років виграв медаль ЧЄ, а тепер веде Україну до командної нагороди

Верняєв вперше за 7 (!) років виграв медаль ЧЄ, а тепер веде Україну до командної нагороди

Наша збірна надпотужно стартувала у Ріміні.

Чоловіча збірна України зі спортивної гімнастики видала просто неймовірний старт передолімпійського чемпіонату Європи.

Олег Верняєв доволі неочікувано став срібним призером багатоборства, вигравши першу медаль ЧЄ з 2017 (!) року. Тепер у доробку українця аж 13 медалей турніру з різних років.

Нагадаємо, що у 2023-му олімпійський чемпіон повернувся після виграної апеляції - з листопада 2020-го до березня 2023-го Олег був відсторонений, а потім дискваліфікований через позитивний допінг-тест.

Це срібло – надважлива нагорода для гімнаста, яка точно додасть йому впевненості та внутрішнього рейтингу перед Олімпіадою-2024. Після поновлення виступів Верняєв поступався і в багатоборстві, і на коронних паралельних брусах молодшому колезі по команді Іллі Ковтуну, але ЧЄ довів, що боротися реально.

«Якщо говорити про себе, то прикро, що я не впорався зі стресом, і, швидше за все, ще й зневіра у свої власні сили зіграла на першій половині виступу. Але, слава Богу, зміг зібратися і дійти до кінця», - написав Верняєв після завершення кваліфікації.

Україна цілком домінувала у кваліфікації. Її результату вистачило б для командної медалі ЧС-2023

Загалом збірна доволі рівно пройшла кваліфікацію, хоча і всі наші гімнасти припускалися доволі грубих помилок. Втім це не завадило Україні сенсаційно вийти до командного фіналу з першим результатом, випередивши британців на понад два бали. А Велика Британія, на секундочку, стала четвертою на минулорічному чемпіонаті світу.

Сума України у кваліфікації - 253.661 бала. На ЧС-2023 цього б вистачило для бронзи, а ми тоді навіть не були у фіналі. Уявляєте цей прогрес?

Цікавий факт, востаннє Україна вигравала командну медаль ЧЄ у 2020-му – тоді наша збірна взяла золото, але виступало лише 6 збірних. На «повномасштабному» Євро Україна брала бронзу аж 10 років тому.

Ілля Ковтун, на якого вболівальники покладали головні медальні надії в багатоборстві, не зміг видати свій максимум. Найбільше українця підвів виступ на коні – лише 13.700 бала і 30-те місце на цьому приладі у кваліфікації. Багатоборство Ковтун завершив на 6-му місці, програвши переможцю менше бала – ситуація точно не критична.

Українці виступлять одразу в чотирьох окремих фіналах – на коні, опорному стрибку, паралельних брусах та поперечині. Цікаво, що у всіх цих видах наші спортсмени очолили результати кваліфікації. Ви можете згадати щось подібне?

Верняєв став першим у кваліфікації на коні. Назар Чепурний та Ігор Радівілов з двох перших місць кваліфікувалися до фіналу в опорному стрибку. Також Чепурний виступить у фіналах на брусах, показавши третій результат. Ковтун став найкращим на паралельних брусах та поперечині.

Чемпіонат Європи показав, що Україна може боротися за командну медаль ОІ. Що може стати на заваді

Україна вперше з 2012-го змогла зібрати збірну, яка реально може поборотися за командну олімпійську нагороду. Тільки уявіть, що на ЧЄ у Ріміні лише один українській гімнаст не має у своєму доробку медалей чемпіонатів світу – 18-річний Радомир Стельмах.

Так, Китай і Японія зараз виступають в іншій лізі, але зірковий сквад із Верняєвим, Радівіловим, Ковтуном та Чепурним точно може втрутитися у суперечку за бронзу.

Але окрім суперників наші гімнасти можуть програти і самим собі. Важливо, дійти до головного старту чотириріччя в оптимальній фізичній формі, відкинувши внутрішні конфлікти та особисті образи. Сподіваємося, що українці впораються із цією задачею.

Гімнастичний турнір у Парижі-2024 обіцяє бути надцікавим.