Tribuna/Футбол/Блоги/Телевізор/«Евертон» виграв дербі вдома вперше з 2010-го – але це затьмарила жахлива травма Миколенка

Той попри все дограв тайм.

25 квітня, 09:25
7

У перенесеному матчі 29-го туру АПЛ «Евертон» приймав «Ліверпуль». Мерсисайдське дербі виграли господарі – 2:0.

Віталій Миколенко вийшов у старті й був замінений перед початком другого тайму. Найімовірніше, через травму.

На 40-й хвилині українець у боротьбі дуже невдало приземлився, підвернувши гомілкостоп – скриншот красномовний:

На Миколенка було боляче дивитися:

Попри це, Віталій дограв перший тайм до кінця. Ще й не боявся іти в стики – як у цей з Трентом:

Вже у другому сидів з командою на лаві запасних – але потім попав у кадр на милицях.

Всього Миколенко тричі виносив мʼяч, одного разу перехопив, 18 разів доторкнувся до мʼяча, віддав 8 точних передач з 11, зокрема – три точні довгі передачі з 5. Оцінка SofaScore – 6.8.

• Тепер до безпосередньо подій матчу. «Евертон» почав гру доволі живо – і вже на 6-й хвилині головний арбітр Енді Медлі призначив пенальті за фол Аліссона на Домініку Келверті-Льюїні.

Але його скасували – до того Келверт-Льюїн опинився в офсайді.

• А на 27-й «Евертон» забив. В гольовій атаці брав участь і Миколенко – з його скидки Тарковскі закинув мʼяч у штрафний, де методом спроб і помилок за спину Аліссону з гравців «ірисок» його зміг відправити Брентвейт.

Були сумніви щодо офсайду на самому старті атаки – але ВАР пересвідчився, що все окей:

• Для «Евертона» це був перший гол «Ліверпулю» з 1 грудня 2021 року – після того не забивали чотири очні зустрічі поспіль. Тобто також перший за увесь час, коли Миколенко грає за «ірисок».

• Але «Евертону» його не вистачило – і на 58-й забив і Домінік Келверт-Льюїн – замкнув подачу Двайта Макніла з кутового.

• Для «Евертона» це перша перемога над «Ліверпулем» з 20 лютого 2021-го – не перемагали понад три роки. Тоді здолали суперника на «Енфілді» 2:0, забивали Рішарлісон та Сігурдссон.

А от на «Гудісоні» «іриски» не вигравали в дербі з 17 жовтня 2010-го! Тоді теж перемогли 2:0 (це взагалі доволі звичний для протистояння рахунок), а забивали Тім Кейхілл і Мікель Артета. Цікаво, що той матч памʼятає Шеймус Коулмен, який асистував в епізоді з першим голом – але цей пропускав через травму.

• «Ліверпуль» відстає від лідера «Арсенала» на три очки (74 проти 77) – в обох команд по 34 зіграних матчі. «Ман Сіті» має 73 очки у 32-х.

«Евертон» має 33 очки і лишається 16-м – відрив від зони вильоту складає 8 очок.