12 серпня 2022, 01:36
1

Українським дівчатам-гімнасткам створити сенсацію не вдалось, але спортивний день для України приніс і приємні новини.

Розіграш перших медалів

Фінал у жіночому багатоборстві став єдиною медальною подією, яка відбувалася у перший день Мультиспортивного ЧЄ-2022.

У багатоборстві Україна була представлена складом Єлизавети Губарєвої, Юлії Касьяненко та Валерії Осіпової. Крім боротьби за медалі, гімнастки також змагалися за вихід України у фінал у командному багатоборстві та за участь у фіналах на окремих снарядах, де участь також брали Маргарита Козловська та Діана Савельєва.

У багатоборстві українські гімнастки нажаль виступили слабенько. За підсумками змагань жодна з українок навіть не потрапила до топ-20 найсильніших на континенті, що безумовно не те, на що сподіваемось ми з такою багатою історією у спортивній гімнастиці...

Найкращий результат серед українок показала 20-річна Валерія Осіпова, для якої це був другий дорослий чемпіонат Європи у кар'єрі. У сумі багатоборства Осіпова набрала 49.132 бали, та стала 30-ою. показавши найкращий результат за кількістю балів в опорному стрибку - 12.833

Чемпіонкою ж Європи у жіночому багатоборстві стала італійка Азія Д'Амото. Вона набрала найбільшу кількість балів за підсумками виступів на чотирьох снарядах (54.372). Срібло отримала брітанкп Еліс Кінзелла, бронзу ще одна італійка Мартіна Маджо.

Нажаль українки на цьому завершують змагання, адже ні в окремих знаряддям ні команді до кваліфікпційних топ-8 не потрапляли. У команді Україна стала 12-ою набравши 146.528 балів.

"Академіки" поки що без втрат

Куди більш позитивними є наши результати в академічному веслуванні. У паравеслуванні українці взагалі пройшли одразу до фіналу А, де боротимуться за медалі.

Крім паравеслування, забезпечили собі участь у фіналі А українки у парній четвірці. Команда України у складі Дарини Верхогляд, Наталії Довгодько, Катерини Дудченко та Євгенії Довгодько показала найкращий результат у своєму заїзді - 7:04.91 хв.

На виход у фінал залишаються шанси і в ще у чотирьох видах. Зокрема у легкій парній двійці та розпашних четвірках українські веслувальники виступлять у втішних заїздах, щоб поборотися за потрапляння до півфіналу.

Здається у нашому велоспорті, як і раніше жінки сільніше

Принаймні вчора Україна була представлена у двох видах: жіночому та чоловічому командному спринтах. І нажаль далі виступи на Євро продовжить лише жіноча команда.

За підсумками виступу у жіночому спринті збірна України у складі Алли Білецької, Олександри Логвинюк та Олени Старікової фінішувала шостою з результатом 40.240 секунд. А ось чоловіки (Джабар Абдул, Михайло-Ярослав Дудко та Владислав Денисенко) посіли останнє місце і не потрапили у топ-8 учасників.

Україна продовжить виступ у жіночому командному спринті у другий день змагань. Він стане медальним: боротьба проходитиме, починаючи з першого раунду, закінчуючи заїздами за "бронзу" та "золото".

Стартовий день у скелелазінні пройшов для України в обох кваліфікаціях: чоловічому боулдерингу та жіночій трудності. Далі пройти вдалося лише двом українкам: Євгенії Казбековій та Ніці Потаповій.

Стартовий день у скелелазінні пройшов для України в обох кваліфікаціях: чоловічому боулдерингу та жіночій трудності. Далі пройти вдалося лише двом українкам: Євгенії Казбековій та Ніці Потаповій.Для виходу у півфінал українкам потрібно було потрапити до топ-26 найкращих за підсумками виступів на двох маршрутах Казбекова показала 20-й результат, а Потапова - 23-й. Ще одна українка Анастасія Кобець посіла 37-е місце з 45 учасниць кваліфікації.

У чоловічому боулдерингу Україна була представлена лише одним скелелазом - Федором Самойловим. Для виходу у фінал йому потрібно було потрапити у топ-10 за підсумками виступів у групі (60 спортсменів були поділені на групи А та В). Самойлов ж фінішував 24-м у групі В (47-м у загальному заліку).

Анонс другого змагального дня

Сьогодні вже буде розіграно куди більше нагород. Одразу ж 8. У 4-х з них Україна матиме представництво. Левова частина нагород буде розіграно у велотреці. Окрім жіночого командного спрінту, ми ще зможемо повболівати у жіночому скретчі та у чоловічому гонітьби за очкпми за Ксенію Федотову, та Миколу Яковлєва відповідно. Без українців пройдуть фінали у командних переслідуваннях, та у командному чоловічому спринті. Також сьогодні відбудеться фінал у тріатлону серед жінок, з нашою Мариною Кирик.

А ось у жіночому BMX Україна не представлена.

Якже раніше писав у другій день на нас чекає два півфінала та 2 втішних заїзда у академічному веслуванні. Продовжать кваліфікаційні змагання і скалелази.

Історічне золото України

На ЧЕ з водних видів на щастя без неприємних сенсацій, Україна отримала історія не золото в артистичному плаванні. Вперше наша команда у технічному виді отримала золото. Знаю, що хтось скаже, що це легко, адже та команда, яка зазвичай це золото заробляла наразі відсторонена. Але все ж такі дівчата великі молодці. По-перше вони справилися з нервами фаворитів, по-друге безумовно через агресію тієї ж країни, яка відсторонена, підготовка дівчат була не така вже й легка і до речі саме у цьому віді на ЧС навіть не виступали.