Tribuna/Теніс/Блоги/Прокляття Б’янки Андреєску. Травма за травмою

Прокляття Б’янки Андреєску. Травма за травмою

Автор — Нікіта Опря
28 березня 2023, 18:18

Б'янка Ванесса Андреєску - канадська тенісистка. Переможниця одного турніру Великого шолома в одиночному розряді (Відкритий чемпіонат США - 2019), переможниця трьох турнірів WTA в одиночному розряді, переможниця Відкритого чемпіонату Австралії та Відкритого чемпіонату Франції в парному розряді серед дівчат, член збірної Канади в Кубку Федерації. Володарка призу імені Лу Марша і новачок року WTA 2019 року.

Кар’єра канадки розвивалася досить стрімко, займаючи 152 позицію в рейтингу WTA у січні 2019 року Андреєску дебютувала у основній сітці турніру WTA в Окленді одразу дійшовши до фіналу. Після цього Андрееску взяла участь у турнірі серії WTA 125K series у Ньюпорт-Біч. Б'янка, обіграла третю ракетку турніру Ежені Бушар у чвертьфіналі та другу ракетку Тетяну Марію в півфіналі, завоювавши перший у кар'єрі титул на цьому рівні. Це дозволило їй піднятися на 68-ме місце в рейтингу WTA.

18-річна канадка в березні 2019 року отримала wild card на турнір Premier Mandatory в Індіан-Веллс. Там вона послідовно перемогла п'ять сіяних суперниць, зокрема Гарбіньє Мугурусу у чвертьфіналі, шосту ракетку світу Еліну Світоліну в півфіналі та восьму ракетку світу Анжеліку Кербер у фіналі. Андреєску стала першою учасницею з wild card, яка перемогла в Індіан-Веллсі. На наступному прем'єр-турнірі в Маямі Андреєску довела кількість виграних поспіль матчів до десяти, а загальний баланс у сезоні до 31-3. Однак їй довелося знятися з турніру під час матчу четвертого кола з Анетт Контавейт через травму правого плеча. Одужання затягнулося, і канадка змогла повернутися на корт аж в серпні 2019.

Повноцінне повернення відбулося тільки на Відкритому чемпіонаті Канади. На кортах в Торонто канадська тенісистка обіграла в трьох сетах тенісисток, які посідали 5-те і 3-тє місця в рейтингу, і у фіналі зустрілася з Сереною Вільямс. За рахунку 3:1 у першому сеті на користь канадки Вільямс знялася з матчу, таким чином, Андреєску стала переможницею другого прем'єр-турніру WTA за сезон.

На Відкритому чемпіонаті США канадка стала першою з 2006 року тенісисткою молодше 20 років, яка завоювала чемпіонське звання, і першою представницею своєї країни, яка виграла турнір Великого шолома в одиночному розряді. Вона продовжила переможну серію до 14 матчів поспіль, це був її дебют в основній сітці US Open дорогою до фіналу обігравши Кароліну Возняцкі, Елізе Мертенс і Белінду Бенчич, а у фіналі знову перемігши Серену Вільямс. У другому сеті фінальної зустрічі Вільямс відіграла два матчболи і двічі взяла подачу Андреєску, але канадка в підсумку перемогла з рахунком 6:3, 7:5.

У підсумковому турнірі 2019 року Андреєску програла два матчі на груповому етапі і знялася зі змагання з травмою лівого коліна. За підсумками року Б’янка посіла в рейтингу 5-е місце і була удостоєна нагороди WTA в номінації «Новачок року». Крім того, вона стала володаркою призу імені Лу Марша, що присуджується спортсмену року в Канаді. Андреєску стала першою представницею тенісу, удостоєною цього звання. Вона також була визнана спортсменкою року за підсумками голосування канадських журналістів. Однак за весь 2020 рік Андреєску так і не повернулася на корт через травму лівого коліна.

На початку 2021 року, напередодні Відкритого чемпіонату Австралії, у тренера Андреєску Сільвена Брюно був діагностований COVID-19. Вона пройшла через процедуру двотижневого карантину та змогла виступити на Australian Open. Навесні канадка пробилася у фінал прем'єр-турніру в Маямі, де зустрілася з першою ракеткою світу Ешлі Барті. За рахунку 3-6, 0-4 вона перервала матч через травму правої щиколотки. Наприкінці квітня COVID-19 був діагностований уже в самої канадки. Вона програла в першому ж колі Відкритого чемпіонату Франції та Вімблдонського турніру і в липні оголосила про відмову від участі в Олімпійських іграх у Токіо.

Андреєску пропустила багато великих турнірів у перші три місяці 2022 року, включаючи Відкритий чемпіонат Австралії, Індіан-Уеллс та Відкритий чемпіонат Маямі через травму. Протягом усього року канадка мала багато поразок, і лише на турнірі у Бад-Хомбурзі вона змогла дійти до фіналу. Згодом у Андреєску з’явилися проблеми ще й зі спиною, на багатьох турнірах канадка хваталася за неї, що не давало змогу виступати у змаганнях на повну.

І ось протягом перших місяців 2023 року, канадка почала повертатися в свою найкращу форму, покращились результати та якість гри. На турнірі WTA Маямі, який проходить зараз, вона дійшла до третього кола, перемігши Емму Радукану та сьому сіяну Марію Саккарі, і здобула свою першу перемогу проти суперниці топ-10 в сезоні. Нажаль, напередодні, у четвертому раунді проти Катерини Александрової вона зазнала травми і була вивезена з корту в інвалідному візку. Під час розіграшу Андреєску впала на корт і закричала. Вона також говорила судді: «Господи, мені ніколи не було так боляче».

Стрімкий початок кар’єри, великі тріумфи та контракти, але нажаль увесь свій потенціал канадці не вдається продемонструвати через постійні травми. Поки невідомо, яке саме ушкодження отримала Андреєску в останньому матчі, але сподіваємося на те що Б’янка не отримала серйозне ушкодження та зможе вже найближчим часом повернутися на корт, і нарешті продемонструвати весь свій потенціал на корті, не маючи ніяких травм та пошкоджень.