Tribuna/Футбол/Блоги/der Kopfball/Як вони це роблять?! 😱 «Баєр» знову врятувався на останніх хвилинах – вже 11-й раз у сезоні

Першою поразкою пахло неодноразово.

Блог — der Kopfball
Автор — Kostiantyn Stepaniuk
27 квітня, 23:40
14

Два тижні тому леверкузенський «Баєр» оформив чемпіонство Бундесліги переконливою домашньою перемогою над «Вердером» з рахунком 5:0, а вже у 31-му турі чемпіонату Німеччини приїхав у Дортмунд на матч з «Боруссією».

Поєдинок із «чорно-жовтими» навряд чи можна назвати видовищним – у команд було мінімум гольових моментів, здавалося, що усе йде до закономірної нічиєї 0:0, як раптом команда Едіна Терзича вийшла вперед на 81-й хвилині. «Баєр», звісно ж, не хотів програвати, але мало що створив після пропущеного голу. Вже у компенсований час різко запахло першою поразкою в сезоні, проте на 90+6-й хвилині «Дортмунд» придумав безглуздий штрафний неподалік своїх воріт. За хвилину – кутовий – подача – Йосип Станишич забиває на 90+7-й хвилині, і леверкузенці рятуються від поразки.

Цього тижня із «Штутгартом» було ще важче – «Леверкузен» взагалі вперше в сезоні програвав у два м'ячі та грав досить непереконливо. Здавалося, що нарешті настав день тої самої поразки, але зрештою... 2:2 із рятівним голом Роберта Андріха на 90+7-й (знову!).

Це далеко не єдині випадки, коли команда Хабі Алонсо таким чином вигризає очки або перемоги цього сезону. Зібрали ще 9 таких прикладів.

«Баєр» регулярно забиває на останніх хвилинах – уникає поразок та здобуває важливі перемоги

Тренд на рятівні або переможні голи у останні хвилини матчу леверкузенці розпочали у Мюнхені – в матчі проти «Баварії».

Тоді команда Хабі Алонсо дуже грамотно перебудовувалася протягом матчу, створювала небезпечні моменти та заслуговувала взяти очки. За рахунку 1:2 у компенсований час «Баєр» заробив 11-метровий, який на 90+4-й хвилині реалізував Ексекіель Паласіос.

Тоді про чемпіонство й мови ще не було, але після стартових чотирьох турів «фармацевти» вже встигли перемогти «Лейпциг» та забрати очки на «Альянц Арені» – дуже непоганий старт сезону.

У листопаді вже у Лізі Європи від клатч-голу леверкузенців постраждав «Карабах» – Віктор Боніфейс також на 90+4-й також з пенальті приніс команді 3 очки.

Ох, знали б тоді азербайджанці, як ще порадує їх «Баєр» цього ж сезону...

На початку 2024-го «фармацевти» грали із «Ауґсбурґом» – і це той поєдинок, коли м'яч буквально відмовлявся летіти у ворота. Здавалося, що втрати очок були не уникнути, але знову з'явився Ексекіель Паласіос, який вже цього разу приніс команді чергові три очки в чемпіонаті.

Наступного ж тижня «Баєр» вдруге у сезоні з рахунком 3:2 переміг «Лейпциг» – переможний гол стався на 90+1-й хвилині, коли П'єро Інкап'є незрозумілим чином уникнув опіки суперників та замкнув подачу з кутового.

Саме тоді пішли перші розмови про чемпіонство леверкузенців – команда зробила великий стейтмент, вдруге у сезоні перегравши міцний «РБ», а «Баварія» (ще й вдома!) поступилася «Вердеру».

У чвертьфіналі Кубка Німеччини – на стадії, коли потрібно було перемагати «Штутґарт», щоб вважатися головним претендентом на титул – команда Алонсо двічі програвала по ходу матчу, але кожного разу камбечила, а влучний удар Йонатана Та на 90-й хвилині вивів її у півфінал, де «Баєр» був єдиним представником Бундесліги.

У 1/8-й Ліги Європи «фармацевти» знову зустрілися із «Карабахом» – і як же важко їм було як на виїзді, так і вдома!

У матчі в Баку до 70-ї хвилини леверкузенці горіли 0:2, але змогли повернутися у гру та зрівняли рахунок зусиллями Патріка Шика на 90+2-й хвилині матчу.

За тиждень «Баєр» познущався спочатку над власними фанатами, а потім над «Карабахом» іще сильніше. Спочатку було 0:2 всередині другого тайму, 1:2 на 90-й хвилині, а у компенсований час знову трапився Патрік Шик, який оформив дубль – 90+3 та 90+8.

У матчі з «Гоффенгаймом» першою поразкою в сезоні пахло дуже сильно – «Леверкузен» програвав 0:1 з 32-ї хвилини матчу, але створював стільки, що зрештою показник xG складав 4.08 після завершення гри.

Спочатку Роберт Андріх зрівняв рахунок на 88-й хвилині матчу, а вже на 90+1-й «містер клатч» Патрік Шик приніс своїй команді перемогу.

У чвертьфіналі ЛЄ «Баєр» бився із «Вест Гемом» і після перемоги 2:0 вдома поїхав у Лондон захищати право на вихід у півфінал. Англійці вийшли вперед ще на початку зустрічі, і рахунок 1:0 протримався аж до 89-ї хвилини, коли Джеремі Фрімпонґ (не без допомоги рикошету від захисників «молотобійців») знову не дав німцям програти.

А вже за три дні після гри з «Вест Гемом» леверкузенці поїхали на «Вестфаленштадіон» в Дортмунд.

Сюрпризи не закінчилися і наступного тижня у домашньому матчі проти потужного цього сезону «Штутгарта».

Алонсо прищепив «Баєру» менталітет переможців – команда хоче пройти сезон без поразок

Найцікавіша картина після вирваної нічиєї із «Боруссією» – те, як «Баєр» святкував цей пункт.

Леверкузенці раділи так, немов чемпіонат виграли лише зараз або от щойно нарешті оформили требл, про який вони так мріють – і це багато що говорить про менталітет, який Хабі Алонсо прищеплює своїм футболістам.

«Ці емоції були вибуховими – навіть більш вибуховими ніж минулого тижня. Команда провела чудовий матч, менталітету і концентрації було достатньо, щоб взяти усі три очки, саме тому, коли ми зрівняли рахунок, я побіг святкувати із футболістами. Я не міг навіть повірити, що ми знову це зробили», – сказав після матчу іспанець.

Алонсо також не приховує, що не хоче програвати до завершення сезону: «Залишитися непереможеними? Це наш наступний челлендж».

У Бундеслізі «Баєру» залишилося зіграти із франкфуртським «Айнтрахтом», «Бохумом» та «Ауґсбурґом». Також попереду матчі півфіналу ЛЄ із «Ромою» та фінал Кубка Німеччини із «Кайзерслаутерном».

Зможуть протриматися аж до самого кінця?