Tribuna/Футбол/Блоги/Взгляд из под Вавеля/Зима перемогла клуби, лідер втрачає очки з чемпіоном і драма у Кракові - підсумки 17-го туру Екстракласи

Автор — Vlad_1610
4 грудня, 02:03
2

Перший вік-енд грудня приніс прихильникам польського футболу черговий тур Екстракласи і справжню зиму. Ці дві події не на кожному стадіоні могли мирно співіснувати: поля були засипані снігом, трибуни потерпали від опадів, а вболівальники декількох клубів мали залишитися вдома. Зимові реалії зненацька підкоригували плани польського чемпіонату, проте декілька матчів вдалося провести. Про них і буде цей матеріал.

Нагадуємо про телеграм-канал присвячений польському футболу.

Норвезький слалом за 3 пункти

“Лех” Познань тиждень тому в ганебному стилі поступився “Відзеву” Лодзь на своєму полі (1:3), а крісло під Джоном Ван ден Бромом почало хитатися все сильніше. Незадоволені вболівальники вимагали звільнення наставника, але керівництво вирішило взяти паузу і надати голландському спеціалісту більше часу. Складається враження, що Ван ден Бром залишається тренером “Колейожа” лише завдяки довірі, яку заслужив у попередньому сезоні. Польські клуби рідко коли грають у чвертьфіналі єврокубків, тому Ван ден Брома у Познані дуже сильно цінують. І люблять.

Погодні умови в Кельцах з самого ранку були трагічними. Столиця воєводства долучилася до флешмобу півдня Польщі і прийняла на себе перший потужний сніжний удар. Протягом всього дня працівники клубу разом з вболівальниками боролися з природою, щоб за годину до початку матчу рефері міг впевнено заявити: гра може відбутися.

У 1-му таймі опади снігу були інтенсивними, але грі це все ще не перешкоджало. Здавалося, поле виглядає краще, ніж в той же день у Катовіце (матч 1 ліги між “ГКС Катовіце” і “Аркою”), проте у другій половині гри багато глядачів змінило свою думку. Інтенсивність опадів різко збільшилася, а наприкінці зустрічі ноги футболістів буквально зникали у сніжному килимі. В таких умовах найбільш логічним результатом була безгольова нічия. Однак, за декілька хвилин до завершення “видовища” вирішальне слово сказав норвезький атакувальний гравець “Леха”. Крістофер Вельде, якого ми добре пам’ятаємо за феноменальними виступами у єврокубках, виконав ефектний (і, що найважливіше, ефективний) слалом і відправив м’яч у сітку ворот Джеконського. “Лех” переміг 1:0 і здобув другу виїзну звитягу в сезоні. Остання була у далекому 1-му турі, коли на вулиці було тепло і приємно. “Корона” програла вперше з 16-го вересня. На своєму полі підопічні Каміля Кузери не поступалися з 12-го серпня.

Кожна серія рано чи пізно завершується.

Драма з вісьмома голами

Краків був черговим містом, яке відчуло на собі жорсткі зимові реалії. Поєдинок “Краковії” і “Руху” був під загрозою, але гру вдалося врятувати завдяки допомозі вболівальників господарів і покращенням погодних умов у неділю зранку. Прихильники “полосатих” зібралися на стадіоні о 7 ранку, щоб допомогти своєму клубу в очищенні газону. Як бачимо, допомогло.

Обидві команди мають великі проблеми на початку сезону. “Краковія” через складну фінансову ситуацію, пов’язану з інсультом власника клубу (Януша Філіпяка - одного з найбагатших бізнесменів Польщі). До кінця лютого управлінням клубом займатиметься його дружина, а фірмою “Comarch” (найбільша інформатична фірма країни) керуватиме донька. Проблеми поза футбольним полем не закінчилися: “Краковія” погано підготувалася до сезону і не має широкої лавки запасних. Через це перед недільним матчем підопічні Яцка Желінського мали таку саму кількість очок, як і “Пуща” (знаходиться у зоні вильоту). Новачок “Рух”, як і “Краковія” відзначився слабкою формою на трансферному ринку. Абсурд, але найсильнішим підсиленням “Руху” є Мілош Козак, якого 14-кратні чемпіони Польщі переманили з 1-лігового “Ґурніка” Ленчна.

Недільна зустріч розпочалася з активного пресингу господарів. “Краковія” шукала швидкий м’яч і досягла свого на 18-й хвилині. Після передачі гравця збірної Фінляндії Каллмана не схибив гравець молодіжної збірної Польщі Ракочи. Утім, гра перевернулася з ніг на голову на 30-й хвилині. Після перегляду ВАР рефері Квятковскі прийняв рішення про пенальті у ворота “Краковії” і пряму червону картку для Какабадзе. Захисник вирішив ввести долю в оману і рукою “врятував” команду перед взяттям воріт. Даніель Шчепан - як і у матчі проти “Шльонська” - впевнено реалізував пенальті. Під кінець першої половини гри Бартолевські вивів “Рух” вперед, що стало потужним ударом для господарів.

2-й тайм розпочався з тиску “Краковії” на ворота Камінського. На 60-й хвилині Кароль Кнап рахунок зрівняв, проте вже за 4 хвилини Шчепан знову подарував своєму колективу перевагу. Гол Патрика Макуха на 77-й хвилині зробив рахунок 3:3. Складно повірити, але гравці з Хожува знову потребували лише чотирьох хвилин, аби повернути зручний для себе результат. На цей раз точним ударом відзначився Свендровські - 3:4. Господарі не збиралися складати зброю і боролися до кінця. На 89-й хвилині вони заробили пенальті, який спокійно реалізував Кнап. Нічия 4:4 навряд чи влаштовує як “Краковію”, так і “Рух”. Проте через червону картку Какабадзе на 30-й хвилині можна ствердити, що більше “Краковія” заробила 1 пункт, а “Рух” втратив 2. Для колективу Вошя цей результат знову став фатальним. Тиждень тому вони втратили перемогу над “Короною” у доданий арбітром час (1:1). Ситуація повторилася у Кракові, а шлях до виживання може бути довгим і складним: остання звитяга “Руху” була 28-го липня над “ЛКС” (2:0).

Варто відзначити, що для “Краковія” ніколи не зіграла внічию 4:4 у офіційному матчі. До неділі. У 20-х роках минулого століття була зафіксована нічия 5:5 з локальним суперником - “Віслою”. Проте той матч не мав офіційного статусу.

Чемпіон зупинив лідера

Поєдинок лідера і чинного чемпіона привернув величезну увагу вроцлавської публіки. “Шльонськ” з Єгором Маценко у складі в цьому сезоні виглядає феноменально. Колектив Яцка Магери у травні дивом зумів зберегти прописку в елітному дивізіоні, а буквально за півроку став чемпіоном першого кола. Фантастичні результати вперше за 10 років допомогли зібрати повний стадіон на великому стадіоні у Вроцлаві. На матчі з “Легією” (4:0) трибуни мали можливість знову (або вперше) закохатися у “Шльонськ”. Судячи з темпу продажу квитків на матч з “Ракувом”, багато хто не зміг залишитися байдужим. Квитки на матч у холодному грудні були продані з три тижні. 40 тисяч прихильників 2-кратних чемпіонів Польщі майже моментально викупили всі доступні квитки. Важко уявити, що відбуватиметься навесні, якщо “Шльонськ” все ще боротиметься за чемпіонський титул.

У неділю до Вроцлава приїхав чинний чемпіон - “Ракув”. Підопічні Давида Шварги у четвер здобули історичну першу перемогу в груповому етапі єврокубків. Обігравши австрійський “Штурм” (1:0), гравці з Ченстохови” увімкнулися у боротьбу за Лігу Конференцій. 14-го грудня “Ракуву” необхідно зіграти краще ніж австрійці: футболісти Шварги прийматимуть “Аталанту”, а “Штурм” вирушить до Португалії на матч проти “Спортінга”.

У останній день насиченого тижня чемпіони Польщі здивували глядачів. Протягом 1-го тайму в матчі проти лідера вони домінували і створювали багато небезпечних моментів. На 24-й хвилині свій третій м’яч у Екстракласі забив екс-футболіст “Гамбурга” Сонні Кіттель. На цьому “Ракув” не зупинився і регулярно шукав можливості для подвоєння переваги.

В 2-му таймі “Шльонськ” прокинувся і почав грати з серйозним суперником на рівних. Цілком ймовірно, що вплинула втома гостей, які лише в четвер ввечері грали в Австрії. “Військові” відігралися на 67-й хвилині: Петр Самец-Талар, який вже забивав важливі голи у цьому сезоні (переможний м’яч у ворота “ЛКС”), познущався над голкіпером Ковачевічем і відправив м’яч у сітку. Наприкінці гри обидві команди намагалися здобути максимальну кількість очок, проте більше голів 40-тисячна публіка не побачила. 1:1 у центральному матчі туру.

А що відбувалося у інших матчах?

Тур розпочався у п’ятницю поєдинком “Варти” Познань і “Ягеллонії” Білосток. Друга команда чемпіонату здолала менш потужного суперника з рахунком 2:1 і, як ми дізналися у неділю, наблизилася до лідера на відстань трьох очок.

В той же день “Гурнік” Забже перервав програшну серію (дві поразки поспіль) і обіграв “Поґонь” Щецин - 1:0. У “Поґоні” починає вимальовуватися криза: колектив Густафссона програв два останні поєдинки і здобув лише 1 пункт у 3 останніх турах.

В суботу “Радомяк” сенсаційно розгромив “Відзев” Лодзь на його полі (3:0). Дебют Мачея Кенджьорка на посаді головного тренера команди з Радома вийшов успішним.

Колектив Даніеля Мишлівца має великий кредит довіри після переконливої перемоги у Познані, але гра “Відзева” у цю суботу виглядала жахливо. Цей матч можна сміливо можна назвати найгіршим в сезоні у виконанні “червоно-білих”.

У неділю окрім матчів у Кракові і у Вроцлаві відбувся поєдинок у Любіні. Місцеве “Заґлембє” приймало “Легію” і на 4-й хвилині вже програвало 0:2. У 2-му таймі капітан столичної команди Жозуе поставив крапку. Впевнена перемога варшавського колективу після невдалого відрядження до Бірмінгему.

Поєдинок Пяст-Пуща було зупинено на 16-й хвилині через інтенсивні опади снігу. Спочатку матч планували дограти у понеділок, проте згодом вирішили перенести на весну.

Зустріч “Сталі” Мелець і “ЛКС” Лодзь перенесли на невизначений термін. Причиною стали опади снігу.

Джерело фото: Ekstraklasa Twitter; gol24.pl; igol.pl; Śląsk Wrocław Twitter; widzewtomy.net;