Tribuna/Гімнастика/Блоги/Spo(a)rt/15-річна Онофрійчук – нова зірка української гімнастики. Вже бере медалі КС, але навряд поїде на Ігри

Вчорашня юніорка наводить шуму на світовій арені.

Блог — Spo(a)rt
24 квітня, 12:15

Таїсія Онофрійчук – нова зірочка української художньої гімнастики.

Спортсменці всього 15, а вона вже вписала себе в історію української гімнастики та складає гідну конкуренцію більш досвідченим дівчатам зі збірної.

Від завоювання юніорських медалей вона одразу перейшла до дорослих нагород.

Художня гімнастика вже давно відійшла від зірок одного циклу, які виграють буквально все у свій перший дорослий рік, а потім згасають так само швидко, як з’явилися.

Так, є приклад росіянки Яни Кудрявцевої, яка своє перше абсолютне золото ЧС виграла у 15 і продовжувала домінувати протягом всього олімпійського циклу. Є українка Влада Нікольченко, яка увірвалася до топу одразу після переходу на сеньйорську програму. Але це скоріш винятки, аніж загальна тенденція у виді спорту.

Зараз для того, щоб вигравати, потрібно мати певний рейтинг та авторитет серед суддів, який напрацьовується декілька сезонів. Навіть якщо ти з топової збірної.

У 2023-му Онофрійчук виграла історичну для України медаль юніорського ЧС з художньої гімнастики

Ім'я Таїсії Онофрійчук зовсім не нове для вболівальників художньої гімнастики.

Вона стала лідеркою юніорської збірної ще у 2022-му. На своєму дебютному ЧЄ українка стала 7-ю у фіналі з обручем та 8-ю – у стрічці. Збірна тоді стала четвертою в командній першості.

Вже наступного року Таїсія стала найсильнішою не тільки в Україні, але й однією з кращих у світі. У 2023 вона виграла першу в історії України медаль юніорського ЧС – взяла срібло у фіналі з булавами.

Тоді 15-річна українка поступилася Ліліані Левінській з Польщі та випередила американку Рін Кейс.

На Aeon Cup-2023, неофіційному клубному ЧС, Онофрійчук стала срібною призеркою в особистому багатоборстві. Дуже яскрава крапка в юніорській кар'єрі.

На ЧУ Онофрійчук дуже виділялася з-поміж своїх одноліток – складністю вправ, чистотою рухів, емоційністю та подачею на килимі. Тренери приділяли їй багато уваги й, здається, працювала маленька гімнастка на одному рівні з дорослою збірною.

Таїсія – вихованка київської гімнастики, змалечку займалася у школі Дерюгіних. У свій час працювала з Еліною Хозлу, Мариною Кардаш та іншими іменитими тренерами збірної.

Справжні фанати гімнастики пам'ятають ще зовсім ранні виступи гімнастки на внутрішніх турнірах. Вже в 10-11 років Онофрійчук була однією з найкращих серед спортсменок свого віку.

Онофрійчук обігнала Онопрієнко за кількістю медалей КС-2024

Цілком можливо, що у 2024-му, у свій дебютний дорослий рік, Онофрійчук могла б боротися за місце в олімпійській збірній, але, на жаль, Україна здобула лише одну путівку до Парижу.

Головна претендентка на поїздку на Олімпіаду – чемпіонка Європи Вікторія Онопрієнко.

Втім дорослу кар’єру Таїсія розпочала тріумфально – на своєму дебютному Гран-прі в Естонії вона здобула дві бронзи – в абсолютній першості та фіналі з м’ячем, а також виграла золото з булавами.

Потім були два надуспішних виступи на етапах КС: у Софії Онофрійчук взяла бронзу в фіналі зі стрічкою, а в Баку виграла одразу три медалі в окремих видах. Потужний результат як для 15-річної дівчинки.

Для порівняння: в Онопрієнко всього одна бронза цьогорічного КС. Щоправда, і виступила вона тільки на етапі в Софії, прицільно готуючись до чемпіонату Європи.

Вже очевидно, що Онофрійчук, якщо не обходить, то точно не гірша за своїх основних конкуренток по збірній – тієї ж Влади Нікольченко, Поліни Городничої, Анастасії Ікан та інших.

Гімнастка вже потрапила до заявки збірної на дорослий чемпіонат Європи, який 22-26 травня відбудеться у Будапешті. Втім до турніру ще місяць, і склад може змінюватися.

Поки Таїсії складно боротися з призеркою ЧС Онопрієнко – не вистачає досвіду, рейтингу та впевненості. Але вже наступного сезону, якщо все обійдеться без травм, Онофрійчук точно складе гідну конкуренцію за лідерство у збірній України, а, можливо, і у світовій гімнастиці.

Фото: FIG/Facebook, Anna Kull/Facebook, Ірина Журавльова/Tribuna.com, viktoriia_onopriienko/instagram, Marianne Piquerel Photography/Facebook, Българска федерация художествена гимнастика - Официална страница/Facebook