Tribuna/Футбол/Блоги/Телевізор/🏆 Божевілля: «Севілья» виграла сьому (!!!) Лігу Європи. Тепер – у серії пенальті

Манчіні віддав асист, оформив автогол й не зміг забити в серії.

Блог — Телевізор
1 червня 2023, 08:30
11

«Севілья» знову виграла ЛЄ: у серії пенальті обіграла «Рому».

• На 32-й хвилині стався доволі суперечливий епізод: Неманя Гудель у боротьбі за мʼяч, можливо, вдарив по голові Теммі Ебрагама. Головний арбітр матчу Ентоні Тейлор та ВАР порушення правил не знайшли.

• Вже за три хвилини потому «Рома» відкрила рахунок: Крістанте виборов мʼяч у Ракитича, Манчіні підхопив та вирізав класний пас на Дібалу. Той забив у боротьбі з двома захисниками.

• На старті другого тайму стався епізод, який найяскравіше описав усю боротьбу в матчі: поки Джанлука Манчіні фолив на Ерікові Ламелі, аргентинець розстібнув йому сорочку, вирвавши ґудзик.

• Однак на 55-й «Севілья» зрівняла: Хесус Навас подав з правого флангу, а у ворота мʼяч залетів від ноги того-таки Манчіні.

• На 67-й «Рома» мала надзвичайну нагоду вирватися уперед. Смоллінг, Абрахам, Крістанте та Ібаньєс чи не кожен у пожежі у штрафному «Севільї» пробив по воротах суперника, однак всі вони влучили або в Яссіна Буну, або в одне одного.

• На 74-й Ентоні Тейлор призначив пенальті за нібито фол Рожера Ібаньєса проти Лукаса Окампоса – в динаміці здавалося, що гравець «Роми» скосив суперника. Однак після перегляду ВАР стало зрозуміло, що Окампос перебільшив своє «перечеплення» – і пенальті скасували.

• Уже в компенсований час зʼявилося ще одне питання щодо пенальті. Ентоні Тейлора і його бригаду не вразило.

• Найцікавіше у першому екстратаймі – те, як Моурінью щось зосереджено малював на своїх папірцях.

• Основний екшн другого екстратайму – теж Моур (і трохи страждання Матича).

• Перший нереалізований удар – за автором асисту та автоголу Манчіні: Буну відбив ногами.

• А приклад з нього узяв Рожер Ібаньєс.

• З переможним пенальті Монтьєля сталася драма: спочатку Патрісіу взяв удар, однак його довелося перебивати – і «Севілья» усе ж узяла трофей!

• Для «Севільї» це сьома перемога у Лізі Європи/Кубку УЄФА – клуб зберігає 100%-й результат у фіналах цього турніру.

А от для тренера клубу Хосе Луїса Менділібара це перший єврокубковий трофей і другий загалом в карʼєрі (після виграної Сегунди з «Вальядолідом» у сезоні 2006/07).

• Вже втретє поспіль фінали Ліги Європи відбуваються за сценарієм «1:1 і серія пенальті»: «Вільярреал» так обіграв «МЮ», а «Айнтрахт» – «Рейнджерс».