Tribuna/Футбол/Блоги/Телевізор/«Ман Сіті» – чемпіон АПЛ! «Челсі» все ж фінішував у єврокубках

«Ман Сіті» – чемпіон АПЛ! «Челсі» все ж фінішував у єврокубках

Інтрига протрималася аж 1 хвилину 18 секунд – далі лише деталі.

19 травня, 21:05
13

Сезон АПЛ закінчився – 19 травня одночасно відіграли усі 10 матчів 38-го туру.

Головна інтрига перед туром була – чи зможе «Вест Гем» втримати «Ман Сіті» й дати «Арсеналу» шанс завоювати чемпіонство.

Олександр Зінченко починав матч в запасі та вийшов на заміну на 59-й хвилині.

Не зміг: «Сіті» забив вже на другій – інше було не так важливо

Власне, все, що треба було знати про боротьбу в лайв-режимі – у підзаголовку. На відмітці 1:18 у матчі «Сіті» – «Вест Гем» пробив по воротах суперника Філ Фоден. Після незначного зміщення в центр, з лівої, потужно.

В матчі «Арсенал» – «Евертон» рахунок на той момент очевидно ще був 0:0.

На 18-й хвилині «Сіті» подвоїв перевагу – Фоден знову пояснив, за що йому дали звання найкращого гравця сезону АПЛ. В дотик з асисту Жеремі Доку.

В матчі «Арсенал» – «Евертон» рахунок на той момент все ще був 0:0.

А на 39-й хвилині рахунок змінився – і не на користь «Арсенала»! Рахунок у матчі відкрив Ідрісса Гує прямим ударом зі штрафного – але з помітним рикошетом від голови Деклана Райса.

На 43-й «каноніри» все ж виправилися: Томіясу опинився на ударній позиції і чітко з зони 11-метрової позначки пробив у нижній лівий кут.

І майже одразу після цього в лайві – але теж на 43-й в матчі – «Вест Гем» відіграв один: після розіграшу кутового ударом через себе красу забив Мохаммед Кудус.

Тож на перерву пішли таким чином: «Арсенал» – «Евертон» 1:1, «Ман Сіті» – «Вест Гем» 2:1.

По перерві першим з усіх цих команд забив «Ман Сіті» – на 59-й з-за меж штрафного забив Родрі.

На 76-й Гаверц навіть номінально відправив мʼяч у ворота – але захист «Евертона» вже до того зупинився через очевидний офсайд у Еміля Сміт-Роу, який свиснув у цей момент арбітр.

На 88-й «Вест Гем» спробував зробити ще один натяк на інтригу – теж після кутового, але тепер відправив мʼяч у ворота Томаш Соучек. Але нюанс – зробив це рукою, тож ВАР гол скасував.

В моменті Гаверц все ж зміг вирвати бодай перемогу в матчі для «Арсенала» – «каноніри» перехопили дурний пас Ешлі Янґа, Едеґор викотив на німця – гол.

Перевіряли також гру рукою – в моменті перехоплення мʼяча Габріелем Жезусом. Але гол все ж не скасували.

Так і закінчили – «Сіті» 3:1 «Вест Гем», «Арсенал» 2:1 «Евертон». Інтриги в процесі не вийшло геть узагалі.

Інші інтриги: «Челсі» в єврокубках (шаленим голом з центру поля!), «Ньюкасл» – майже, «Лутон» все ж вилетів

Але не чемпіонською боротьбою лише жила АПЛ в цьому турі – у боротьбі за 5-6-7 місця теж було за чим постежити. Нагадаємо, що 5 місце відправляє в груповий етап ЛЄ, шосте теж – якщо «Сіті» виграє Кубок (якщо виграє «МЮ» – то відправляє шосте місце в плей-оф ЛК), сьоме – у плей-оф ЛК, якщо «Сіті» виграє Кубок.

«Челсі» без Мудрика приймав «Борнмут», де в основному складі грав Ілля Забарний. Відкрив рахунок «Челсі» після того, як воротар гостей Нету вийшов задалеко, а Мойзес Кайседо в центрі поля цим скористався – і шалено пробив.

Епічності голу позаздрять навіть в УПЛ.

Конкуренти – «Тоттенгем» і «Ньюкасл» – теж свої матчі виграли (3:0 з «Шеффілдом» та 4:2 з «Брентфордом» відповідно), тож розташування в останньому турі не змінилося.

Тож тепер «Челсі» і «Ньюкасл» вболіватимуть за золотий дубль «Ман Сіті» – вже 25 травня стане відомо, чи лондонці потраплять в ЛЄ, а «сороки» – в бодай якісь єврокубки взагалі.

Бо «МЮ» хоч теж і виграв – у «Брайтона» (2:0), але з восьмого місця так і не піднявся – якщо фінал кубка виграє він, то забере другу путівку в ЛЄ із собою.

«Лутон» тим часом точно вилетів – не те щоб у команди було багато шансів, але вона й сама програла 2:4 «Фулгему», і «Ноттінгем» здобув перемогу над «Бернлі» 2:1.

Фінальна турнірна таблиця АПЛ виглядає так.

На останок просто зафіксуємо, що в матчі без турнірного значення лігочемпіонівська «Астон Вілла» завершила сезон, як і почала – пʼятьма пропущеними. Тепер команду Унаї Емері виніс «Крістал Пелес» – 5:0.

Огляди усіх вищезгаданих матчів додамо, щойно зʼявляться.