Tribuna/Футбол/Блоги/Телевізор/🔥 Миколенко виграв яскраве дербі українців в АПЛ. Блокував небезпечні удари і розпочав гольову атаку

«Челсі» Мудрика вперше програв двічі поспіль при Почеттіно.

10 грудня, 21:00
15

Головний для українського глядацтва матч 16-го туру АПЛ відбувся в Ліверпулі. «Евертон» Віталія Миколенка на власному полі переміг «Челсі» Михайла Мудрика з рахунком 2:0.

Обидва українці стали одним з найпомітнішних гравців поєдинку.

«Евертон»: Пікфорд – Миколенко, Брантвейт, Тарковскі (к), Янг (Паттерсон, 41) – Макніл, Гарнер, Ґейє (Онана. 46), Гаррісон (Доббін, 87) – Дукуре – Калверт-Льюїн (Бету, 67)

«Челсі»: Санчес (Петрович, 84) – Кукурелья (Матсен, 84), Бадьяшіль, Дісасі, Джеймс (к) (Колвілл, 27) – Енцо (Стерлінг, 67), Кайседо – Мудрик, Галлахер, Палмер – Броя (Джексон, 67)

🔹 У першому таймі відбувалось що завгодно, але не голи. В дебютні 45 хвилин на «Гудісон Парк» стався лише один удар в створ воріт – дальній постріл Палмера на 14-й хвилині, який засейвив Пікфорд. Поза тим – тиша.

Натомість було багато боротьби, через що до перерви обидва тренери провели по заміні. Спочатку Почеттіно випустив Колвілла замість Джеймса, який вкотре травмувався. А потім Дайч зняв Янга – ветеран АПЛ не витримав протистояння зі швидким Мудриком на фланзі.

🔹 Обидва українці загалом були одним з найпомітніших дійових осіб першої половини гри. Той же Михайло через перевагу над Янгом часто загострював зі свого флангу прострілами та навісами. Але не завжди точно, на жаль.

Миколенко зі своїми завданнями справлявся краще. В тому числі в прямих протистояннях із Мудриком. В одному з епізодів Віталій відібрав мʼяч у Михайла, коли той намагався зміститись вздовж лінії штрафної господарів:

Також Миколенко заробив жовту для іншого помітного гравця гостей. Це Коул Палмер отримав жовту за симуляцію, вигадуючи контакт із Миколенком у штрафному «Евертона»:

На захист Палмера можна сказати лише те, що він не став вимагати пенальті, а продовжив грати після власного падіння. Однак суддю Майкла Олівера це не переконало.

🔹 А от у другому таймі уже дійшло й до голів. Дукуре на 55-й хвилині добив мʼяч після удару Калверта-Льюїна та сейва Санчеса і цим ознаменував тенденцію на полі – після відпочинку команди почали більше загострювати ситуацію. Розпочав результативну атаку, до речі, Миколенко, вдало зігравши на власній половині:

🔹 Звісно, у відповідь лондонці почали активніше атакувати. Але раз за разом впирались у стійку оборону, найпомітнішим бійцем якої виступав Миколенко.

Віталій встигав і на своєму фланзі протистояти як Палмеру, так і потім Стерлінгу, і ще й підстраховувати партнерів на інших позиціях. Як от на 65-й хвилині заблокував удар Енцо після пасу Мудрика:

Або як в моменті на 79-й хвилині, коли Віталій вчасно вибив мʼяч з ніг Стерлінга, коли той у карному господарів уже готував удар:

І це ще не весь перелік таких епізодів на користь Миколенка.

🔹 На противагу Мудрик теж був одним з ключових гравців своєї команди в атаці. «Челсі» часто намагався загострювати через його лівий фланг, Михайло тероризував оборону суперника своєю швидкістю та прострілами, але все марно.

До всього Мудрик ще й заробив жовту картку і, хоч і провів весь матч на полі, результативною дією так і не відзначився. Як і вся команда «синіх» загалом.

А от «Евертон» зумів ще й забити вдруге. Уже в доданий час господарі заробили кутовий, кіпер гостей Петрович (замінив Санчеса в другому таймі через пошкодження в іспанця, вперше вийшовши на матч АПЛ) вибив прямо на ногу молодому Доббіну і той вколотив мʼяч у сітку.

Так і закінчили 2:0. Після цієї перемоги «Евертон» збільшив відрив від зони вильоту до чотирьох балів, а «Челсі» через поразку знову опустився в другу половину таблиці – на 12-те місце.

У лондонців, які вперше при Почеттіно програли двічі поспіль, відставання до зони вильоту – 10 балів.

🔹 Статистика обох українців у цьому матчі, які відіграли гру повністю.