Tribuna/Теніс/Блоги/Найкращий рік у кар'єрі Марти Костюк: ТОП-5 тенісних битв українки цього сезону

Найкращий рік у кар'єрі Марти Костюк: ТОП-5 тенісних битв українки цього сезону

Автор — Oksana Kyva
27 квітня, 19:37
3

Марта Костюк проводить феноменальний сезон, поки найкращий у своїй кар’єрі. Українська тенісистка вже встигла здобути чотири перемоги над суперницями з першої десятки, зіграти два фінали WTA 500 і оновити свій особистий рекорд у таблиці WTA (наразі українка посідає 21-ше місце).

Марта - унікальна тенісистка, яка точно любить полоскотати нерви своїм прихильникам, бо зазвичай її матчі - це справжні американські гірки. Вона може відіграти 5 матчболів, але в той же час програти сет, маючи перевагу 5-1. Лише невелика частина сезону позаду, а в українки вже назбиралося десяток вражаючих матчів. Згадаймо найкращі моменти Марти цього сезону.

5. Марта Костюк – Еліза Мертенс (Australian Open, 2 коло)

Яка ж це була епічна битва на Australian Open між Мартою та Елізою Мертенс! Цей матч запам’ятався божевільним третім сетом, який тривав 83 хвилини, а середня тривалість розіграшів наближалася до семи ударів. Костюк відіграла матчпойнт на власній подачі при рахунку 5-6 і перевела гру у 10-очковий тай-брейк.

На тай-брейку українка знову мала відіграватися і вперше захопила лідерство за рахунку 6:5, згодом забравши останні чотири розіграші для перемоги. Зараз можна з упевненістю сказати, що цей тріумф був життєво необхідним для успішного сезону Марти.

4. Е. Аванесян – Марта Костюк (Australian Open, 3 коло)

Мабуть, найбільш емоційна зустріч для Марти цього сезону. Не дивно, бо до матчу з Аванесян в Австралії Костюк програла шість останніх зустрічей представникам країни-агресора. І цей поєдинок вона почала не найкращим чином, програвши перший сет з рахунком 2-6. У другому сеті українка повела 5:2, але потім програла два гейми поспіль. Лише в затяжному десятому геймі змогла взяти другий сет з шостого сетболу. У фінальному сеті знову суцільні гойдалки від українки, які врешті-решт закінчилися на нашу користь (6-4).

3. Джессіка Пегула – Марта Костюк (Cан-Дієго, півфінал)

Щоб виграти сет після відставання з рахунком 1-5 ще й проти першої сіяної американки, вам потрібно зробити щось особливе і Марта це зробила.

Після жахливого початку матчу, українка змогла зібратися та виграла наступні 5 геймів поспіль. На тай-брейку Костюк скористалася помилками Пегули і забрала перший сет. Натхненна своїм камбеком, Марта досить легко (3 трьома брейками) розібралася з американкою у другому сеті і виграла матч. Для 21-річної українки це була перша перемога проти тенісистки з топ-5.

2. Чжен Ціньвень – Марта Костюк (Штутгарт, 1/8 фіналу)

Доволі легко взявши перший сет проти китаянки Чжен у 1/8 фіналу у Штутгарті, здавалося, що Костюк легко доведе матч до переможного кінця. Однак українка знову довела, що вміє проводити тільки шалені поєдинки. Суперниці вдалося відігратися, перевівши матч у вирішальний сет.

У третьому сеті китаянка подавала на матч при рахунку 5-4 і мала п'ять матчпойнтів, але Марта зуміла їх відіграти і зробити брейк, зрештою вигравши дві останні партії. Українка в черговий раз якимось божевільним чином перевернула хід зустрічі і здобула вольову перемогу.

1. Марта Костюк – Коко Гауф (Штутгарт, півфінал)

Найрейтинговіша перемога Марти у її кар'єрі, а також своєрідна помста за програний чвертьфінальний матч у Мельбурні. Ця перемога чудово описує весь сезон українки. Костюк знову розпочала непереконливо зустріч, програла перший сет 6:4, поступалася 4:2 у другому, але знову зуміла переломити хід зустрічі (і трішки ракетку) і перевести матч у вирішальний сет.

У третьому сеті Марта знову не зрадила собі: спочатку поступалася 3-1, потім віддала свою подачу за рахунку 5-5, і здавалося, що американка має забирати матч, але ні - Марта знову робить диво і бере подачу суперниці. Коко Гауф загалом відіграла сім матчболів, перш ніж українка нарешті змогла реалізувати свій шанс і тріумфувати у цій зустрічі.

Як бачимо, Марта любить давати суперникам шанс на перемогу, але потім безжально забирає його у вирішальний момент.